Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

1 czerwca u jednego z naszych partnerów doszło do Nagłego Zatrzymania Krążenia. Poszkodowanym był jeden z pracowników. Jednak w kwietniu na wniosek służb BHP dostarczyliśmy do hal produkcyjunych LIFEPAKI CR Plus oraz przeszkoliliśmy odpowiednie służby. Z dumą chcemy poinformować, iż dzięki temu podjęto skuteczną resuscytację krążęniowo-oddechową z użyciem LIFEPAK'a CR Plus. Wstrząs o energii 200 J wyciszył chaotyczne skurcze serca i zostało przywrócone krążenie. LIFEPAK ratuje ludzkie życie ! W załączniku PDF dotępny jest raport z akcji ratunkowej, który został zapisany przez AED.

więcej...


25.05.2015 / Konferencja

22 i 23 maja w Gdyni odbyła się konferencja, której celem było przybliżenie zagadnienia bezpieczeństwa medycznego na arenach sportowych i w przestrzeni publicznej, a także aktywowanie ludzi w myśl przyświecającego nam motta "Każdy może...każdy powinien". Organizatorami tego wydażenia byli gdyński oddział Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej oraz miasto Gdynia. Zadbali oni o uznanych ekspertów, którzy przekazali swoją wiedzę i doświadczenie. DefiMed był podczas tych dwóch dni jednym z wystawców sprzętu do ratownictwa medycznego.

pdf Program konferencji.

więcej...


W dniach 22-23 maja w gdyńskim PPNT odbędzie się konferencja "Aktywni dla serca". Zachęcam do uczestnictwa ! DefiMed będzie tam widoczny.

http://aktywnidlaserca.pl/

 

więcej...


Tym razem po zakupie AED przeprowadziliśmy certyfikowane szkolenie z pierwszej pomocy. 4 i 6 maja na terenie działdowskiego Dekorglass'u we współpracy z grupą ratowników z Med-Sar'u przeprowadziliśmy szkolenie 40 pracowników z zakresu pierwszej pomocy potwierdzone certyfikatami dla uczestników. Podczas dwóch dni omawiane i praktykowane były zagadnienia prawne  i psychologiczne pierwszej pomocy, RKO u dorosłych, użycie AED, postępowanie przy krwotokach, zakrztuszeniach, popażeniach i odmrożeniach, urazach i amputacjach, urazach rdzenia kręgowego oraz innych przypadkach.

więcej...


Po zakupie czas na szkolenie dla służb odpowiedzialnych za pierwszą pomoc.

W szkoleniu brały osoby z działu BHP, służb ochrony i działu medycznego. Ponieważ wszyscy przeszli szkolenie dotyczące podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (BLS) wykazali się dużą wiedzą na ten temat. Instruktaż AED był więc uzupełnieniem. Uzupełnieniem o tyle istotnym, że to właśnie te osoby odpowiadają za poziom przeszkolenia pozostałych pracowników z zakresu BLS z dostępnymi już na terenie biur i hal produkcyjunych defibrylatorami AED.

więcej...