Dlaczego LIFEPAK ? - zobacz i przekonaj się !
Technologia defibrylacji jest złożona. Inni producenci poświęcają mnóstwo czasu na rozważanie wartości prądu, ale fakt jest taki, iż sam prąd nie determinuje skuteczności defibrylacji. Potwierdzają to dekady badań. I chociaż wartość prądu odgrywa pewną rolę w skutecznym reanimowaniu pacjentów, nie jest to determinujący warunek skutecznego wstrząsu. Są dowody wskazujące, iż na skuteczną defibrylację wpływa wiele czynników, m.in.
1. Szczytowa wartość prądu działającego na pacjenta
2. Czas defibrylacji
3. Utrzymanie poziomu prądu przez cały czas defibrylacji
Omawiana energia obejmuje wszystkie te trzy elementy. Wykazano, że to ona najlepiej opisuje dawkę leczniczą, tj. taką, która skutecznie pobudza serce.
.........................................................................................................................................................................................
Dowód 1
Niezależnie przeprowadzone i zweryfikowane badania wykazały, iż poziom prądu podawanego w impulsach sam w sobie nie determinuje skuteczności defibrylacji.
Dostępne na rynku defibrylatory dwufazowe różnią się pod względem podawanego prądu szczytowego, czasem defibrylacji oraz sposobem utrzymywania prądu przez cały czas defibrylacji. Aczkolwiek pięć niezależnie przeprowadzonych i zweryfikowanych badań klinicznych na ludziach, w których porównywano defibrylatory dwufazowe wykazało, iż impulsy o tej samej energii zapewniają tę samą skuteczność nawet przy znacznych różnicach w natężeniu prądu.

W badaniach klinicznych porównywano impulsy dwufazowe wykorzystywane w defibrylatorach firm Physio-Control i ZOLL przy zastosowaniu zsynchronizowanej kardiowersji. Łączne wyniki wskazują, że, chociaż defibrylatory ZOLL podają prąd o większym natężeniu, impulsy mają tę samą skuteczność i przy stosowaniu energii 200 dżuli.
- W Wytycznych AHA 2005 stwierdzono: „Obecnie nie ma dowodów wskazujących na to, by jedne defibrylatory dwufazowe miały lepszą skuteczność od innych dwufazowych” (IV-40).
- W Wytycznych AHA 2010 stwierdzono zaś: „Nie ma dowodów klinicznych wskazujących na wyższość konkretnego tego czy innego defibrylatora dwufazowego.” (S644)
.........................................................................................................................................................................................
Dowód 2
Impulsy dwufazowe są jednakowo skuteczne, gdy stosuje się energię 200 dżuli
Natężenie prądu nie determinuje skuteczności defibrylacji
Nadal istnieje potrzeba poprawy skuteczności defibrylacji w przypadkach pacjentów „trudnych”. Zgodnie z opublikowanymi danymi impulsy dwufazowe nie zawsze działają tak dobrze jak dotychczas myślano, nawet gdy chodzi o pierwszy wstrząs. Szczególnie ważne jest zatem dysponowanie pełnym potencjałem energii, aż do 360 dżuli, tak aby mieć możliwość skutecznej defibrylacji nawet „trudnych” pacjentów. Nawracające migotanie komór (VF) jest powszechne u pacjentów z nagłym zatrzymaniem krążenia spowodowanym migotaniem komór. Z badań wynika, iż występuje nawet u 74% takich pacjentów. Migotanie komór może być trudniej zlikwidować w przypadku późniejszych epizodów. Za większością nieskutecznych defibrylacji kryje się niewielka podgrupa pacjentów „trudnych” (trudno poddających się defibrylacji). Dane te pokazują, iż nie da się przewidzieć, którzy pacjenci okażą się tymi „trudnymi”.
Agencja Żywności i Leków USA (FDA) ocenia obecnie znaczenie doniesień o przypadkach zaistniałych po 2009 r., w których to przypadkach defibrylator dwufazowy z energią 200 dżuli okazywał się nieskuteczny, zaś zastosowane po tym impulsy z innego defibrylatora dwufazowego, o energii 360 dżuli, skutkowały natychmiastową defibrylacją/kardiowersją.
.........................................................................................................................................................................................
Dowód 3
Jedynie z 7 spośród 26 opublikowanych raportów z badań wynika, iż skuteczność pierwszego wstrząsu przekracza 90%, natomiast z pozostałych wynika, iż skuteczność ta wynosi najwyżej 70% - dotyczy to również największych zbiorów danych opublikowanych przez naszą konkurencję:
- Philips® (Kramer-Johansen, et al.16) = 70% skuteczność
- ZOLL® (Stothert, et al.13) = 67% skuteczność
Gdy impulsy o niskiej energii zawodzą, zwiększenie jej do 360 dżuli poprawia skuteczność defibrylacji.

Wieloośrodkowe badanie przeprowadzone w kontrolowanych warunkach, z potrójnie ślepą, randomizowaną próbą wykazało, iż zachodzi istotnie wyższa skuteczność likwidacji VF i przywracania zorganizowanego rytmu w przypadku wzmożenia energii do 360 dżuli niż przy utrzymywaniu tej samej dawki pierwszego wstrząsu u pacjentów wymagających więcej niż jednego wstrząsu.
.........................................................................................................................................................................................
Dowod 4
Osiągnięty w 2010 r. międzynarodowy konsensus w sprawie RKO podparty jest wieloma dowodami. „Dowody z jednej dobrze przeprowadzonej próby randomizowanej (LOE 1) oraz z jednego badania na ludziach (LOE 2) z zastosowaniem impulsów dwufazowych, opadających wykładniczo wskazują, że wyższe poziomy energii wiążą się z wyższą skutecznością defibrylacji”. Dane kliniczne przemawiają za stosowaniem pełnego potencjału energii zarówno u pacjentów z VF (migotanie komór), jak i z AF (migotaniem przedsionków). W badaniach dotyczących pacjentów z migotaniem przedsionków, w przypadku zmiennych początkowych energii wstrząsu zalecano impulsy o energii 360 dżuli w sytuacji, gdy impulsy o energii 200 dżuli nie były się skuteczne, gdyż drugi wstrząs 200-dżulowy rzadko kiedy bywa skuteczny.

Obecnie w Polsce funkcjonuje około 1400 szt. karetek Specjalistycznych i Podstawowych (dawniej R i W) stanowiących część systemu udzielania pomocy przez specjalistyczne zespoły ratownicze. Ponad 65% z nich jest wyposażona w Monitory / Defibrylatory Physio-Control LIFEPACK 15 i LIFEPACK 12, które przeznaczone są do zaawansowanych zabiegów resyscutacyjnych (ALS). Także 23 śmigłowce typu EC 135, które latają w ramach Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wyposażone są w sprzęt z rodziny LIFEPAK. W połączeniu z defibrylatorami LIFEPACK AED daje to olbrzymią przewagę podczas akcji ratowniczej. Wynika to z kompatybilności tych urządzeń oraz ich akcesoriów. Wystarczy przełączyć wtyczkę przyłożonych już elektrod LIFEPAK AED z poszkodowanego do LIFEPACK 15 lub 12, aby cały czas kontrolować przebieg RKO i monitorować stan poszkodowanego. Oszczędza to czas związany ze zmianą elektrod i ponownym monitorowaniem. A czas to czynnik decydujący o ludzkim życiu !!!
Technologia
Physio-Control to firma, która od dziesięcioleci specjalizuje się w badaniach i produkcji sprzętu medycznego o wąskiej specjalizacji co wyróżnia ją na tle innych firm. Dlatego też urządzenia serii LIFEPAK stanowią awangardę na światowym rynku. Dwufazowa metoda ADAPTIV automatycznie dopasowuje parametry wstrząsu do potrzeb pacjenta. Posiadają pamięć cyfrową, która zapisuje zdarzenia wykonywane przy pomocy defibrylatora podczas akcji ratunkowej. Dane te można analizować po przesłaniu na PC. System samokontroli (LIFEPAK 1000 codzienny, a CR Plus cotygodniowy) pozwala na skuteczne monitorowanie stanu całego urządzenia. Wszystkie zastosowane technologie pozwalają na skuteczną i bezpieczną defibrylację czyli ratowanie ludzkiego życia !!!

Źródło zasilania
Zasilanie AED ma kluczowe znaczenie ze względu na czas gotowości do użycia jak i czas ładowania do wyładowania. Jedną z przewag rodziny LIFEPAK jest posiadnie specjalistycznych rozwiązań w tym zakresie. LIFEPAK CR Plus to dwustopniowy system zapewnienia energii. Ogniwo litowe, które doładowuje wewnętrzny kondensator. Urządzenie działa nawet po rozładowaniu ogniwa (2 lata) podając wstrząsy z kondensatora. Po włożeniu nowego ogniwa doładowującego uzyskujemy początkową sprawność urządzenia. LIFEPAK 1000 posiada ogniwo litowo-manganowe (5 lat) zapewniająca 440 wyładowań.

Gwarancja i serwis
Defibrylatory serii LIFEPAK posiadają kilkuletnią gwarancję (LIFEPAK CR Plus najdłuższą na rynku). W przypadku awarii urządzenia nie są naprawiane lecz wymieniane na nowe. Wszystkie urządzenia podlegają przeglądom serwisowym wg potrzeb klienta. Producent dysponuje najbardziej rozbudowaną siecią usług serwisowych w branży. Pracownicy techniczni to wysoce wykwalifikowani specjaliści w swojej dziedzinie. Ich zadaniem jest, aby odpowiedzieć na Państwa telefon w ciągu dwóch godzin, aby móc szybko ocenić problem i znaleźć najlepsze rozwiązanie.
Kontakt telefoniczny z serwisem: +48 22 569 12 05
Wytrzymałe i przyjazne
Seria LIFEPAK pomimo bardzo zaawansowanej technologi to najbardziej wytrzymałe defibrylatory w swoich klasach (IP55) ! Bardzo odporne na czynniki fizyczne (patrz "Produkty-Dokumenty-Broszura"). Jednak niewątpliwą zaletą jest ich intuicyjność. Dzięki wyraźnemu i głośnemu instruktarzowi w języku polskim, urządzenie prowadzi użytkownika przez kolejne kroki zarówno obsługi defibrylatopra, jak i Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej. Zmniejsza to stres osoby udzielającej pierwszej pomocy i organizuje akcję ratunkową co jest podstawą w powszechnym dostępie do defibrylacji.
Każdy może... ! Każdy powinien... !

X
LIFEPACK 15
Monitor/defibrylator LIFEPAK® 15 wyznacza nowy standard w medycynie ratunkowej. Przeznaczony jest dla służb specjalizujących się w zaawansowanych zabiegach resuscytacyjnych (ang. Advanced Life Support – ALS), zainteresowanych najnowocześniejszymi klinicznie i eksploatacyjnie oraz najbardziej niezawodnymi, urządzeniami klasy LIFEPAK TOUGH™.
X
LIFEPACK 12
Defibrylator/monitor LIFEPAK 12 łączy funkcje diagnostyczne i terapeutyczne w terenie, w szpitalu i w ambulatorium. Stosuje nowoczesną defibrylację dwufazową ADAPTIVTM. Bardzo szeroki zakres energii defibrylacji, od 2 do 360 J (do wyboru 25 poziomów), pozwala używać go dla wszystkich pacjentów, od noworodków do dorosłych. System Doradczy (Shock Advisory System), sprawdzony praktycznie w dziesiątkach tysięcy defibrylatorów automatycznych firmy Medtronic, znakomicie pomaga w poprawnej defibrylacji. Posiada możliwości konfiguracji trybu defibrylacji automatycznej i ręcznej, co dopasowuje jego działanie do potrzeb rozmaitych użytkowników.