Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

Nie trzeba było długo czekać aby przekonać się o potrzebie sieci defibrylatorów AED w Bielsku-Białej. W listopadzie 2020 roku uruchomiliśmy sieć 10 urządzeń i po czterech miesiącach udowodniła ona swoją skuteczność ! Policjanci uratowali rowerzystę, który stracił przytomność na błoniach. Dzięki zaangażowaniu policjantów, szybkiej reakcji oraz wykorzystaniu automatycznego defibrylatora LIFEPAK CR2 udało się przywrócić czynności życiowe poszkodowanego.

 

https://bielsko.biala.pl/aktualnosci/45441/udana-reanimacja-rowerzysty-na-bloniach-blyskawiczna-akcja-policji-foto

https://bielskobiala.naszemiasto.pl/policjanci-uratowali-rowerzyste-w-bielsku-bialej-pomogl/ar/c15-8184453

 

więcej...


W grudniu 2020 w ramach Śląskiego Budżetu Obywatelskiego na terenie powiatów zawierciańskiego i jaworznickiego zamontowano 35 defibrylatorów LIFEPAK CR2. Są to urządzenia w pełni automatyczne (nie półautomatyczne jak większość konkurencyjnych marek) czyli bardzo intuicyjne w obsłudze. Ma to duże znaczenie gdyż defibrylatory zostały rozlokowane w placówkach użyteczności publicznej takich jak szkoły, urzędy czy placówki kulturalne gdzie osobą udzielającą pomocy może być ktoś bez przeszkolenia w obsłudze AED.

http://www.zss-zawiercie.pl/aktualnosci/352

https://sp21.jaworzno.edu.pl/art,740,bo-zycie-jest-w-naszych-rekach

https://jaw.pl/2020/12/urzadzenie-ratujace-zycie-pojawilo-sie-na-budynku-teatru-sztuk/

 

więcej...


Publiczna sieć AED powstała w Bielsku-Białej. Dzięki zaangażowaniu władz miast uruchomiliśmy program Publicznego Dostępu do Defibrylacji. W oparciu o automatyczną wersję defibrylatorów LIFEPAK CR2 3G powstała sieć 10 urządzeń umieszczonych w wyselekcjonowanych miejscach miasta. Wszystkie dzięki wbudowanemu modułowi 3G łączą się z programem LIFELINKcentral. Dzięki niemu z dowolnego miejsca i urządzenia funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz wybrani ratownicy mogą sprawdzić aktualny stan każdego z defibrylatorów.

 

https://www.bielsko.info/wiadomosci/25408-dziesiec-nowych-defibrylatorow-pojawilo-sie-w-bielsku-bialej-bielsko-biala

https://bielskobiala.naszemiasto.pl/defibrylatory-w-bielsku-bialej-dziesiec-urzadzen-ratujacych/ar/c14-7999335

 

 

więcej...


Skrót AED jest nieprecyzyjnie tłumaczony jako "automatyczny defibrylator zewnętrzny". Prawidłowe tłumaczenie powinno brzmieć "zautomatyzowany defibrylator zewnętrzny". Wśród zautomatyzowanych defibrylatorów zewnętrznych wyróżniamy urządzenia w pełni automatyczne oraz półautomatyczne (często przedstawiane właśnie jako automatyczne). Różnica jest istotna. Automatyczny defibrylator samodzielnie analizuje rytm serca i samodzielnie podaje wstrząs terapeutyczny jeżeli jest takie wskazanie. W półautomatycznym to ratownik musi przez naciśnięcie guzika wywołać wstrząs. Automatyczne defibrylatory powstały aby zapewnić pełne bezpieczeństwo i szybszą obsługę AED przez osoby postronne w przestrzeni publicznej, nieprzeszkolone z RKO i obsługi AED.

więcej...


W 2022 zaufali nam: