Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   Następna

19.04.2016 / DefiMed na SAWO 2016

Chcemy zakomunikować, iż DefiMed będzie reprezentował światowego lidera w technologi defibrylacji Physio-Control podczas tegorocznych targów SAWO 2016. Targi odbęda się tradycyjnie w Poznaniu w dniach 26-28 kwietnia. W trakcie ich trwania na stoisku numer 18 w pawilonie 3a zaprezentujemy defibrylatory AED, szafki AED z powiadamianiem telefonicznym i SMS oraz urządzenia wspomagające kompresję klatki piersiowej. Kto chce dowiedzieć się jak wygląda nowoczesna technologia w służbie pierwszej pomocy przedmedycznej niech nas odwiedzi !

do zobaczenia

więcej...


Współparca DefiMed'u z Galeriami Handlowymi należącymi do sieci Carrefour Polska nabiera rozmachu. Nic więc dziwnego, że jej efekty zaczynają być "widoczne" wśród zainteresowanych publicznym dostępem do wczesnej defibrylacji. Dowodem na to są dwa poniższe linki z prasy lokalnej oraz portalu branżowego:

http://wiadomosci.olsztyn.pl/centrum-handlowe-carrefour-w-olsztynie-bedzie-mialo-defibrylator/

http://www.dlahandlu.pl/wiadomosci/,49690.html

więcej...


17.02.2016 / Szafki AED

Od dziś dysponujemy pełną gamą rozwiązań przeznaczonych do umieszczania i zabezpieczenia AED. Oferujemy szafki AED rozpoczynająć do małych powierzchni biurowych, aż po duże hale przemysłowe. Jesteśmy w stanie spełnić wszystkie wymagania jakie stawiają przed nami warunki zewnętrzne (kurz, woda, mróz, promienie słoneczne), a także próby nieuzasadnionego użycia czy wandalizmu. Oprócz ochrony AED, szafki przez swój wygląd muszą bardzo dobrze informować o miejscu umieszczenia defibrylatora, a także komunikować o zdarzeniu i potrzebie niesienia pomocy po przez alarm dźwiękowy.

więcej...


Koniec roku 2015 i początek 2016 to wzmożona atywność związana ze szkoleniami instruktażowymi AED na terenie całej Polski. W kilku firmach przeszkoliliśmy ponad 500 osób ! Oznacza to, że kolejne osoby zapoznały się, lub przypomniały sobie co to jest i jakie elementy zawiera algorytm Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej, a także czym jest, do czego służy i jak posługiwać się defibrylatorem AED. Oczywiście nie było by to możliwe, gdyby nie wzrastająca wśród pracodawców świadomość jakie zagrożenie stanowi Nagłe Zatrzymanie Krążenia .

więcej...


Od rana aż do późnych godzin popołudniowych, w krakowskim Auditorium Maximum na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego odbywały się wykłady i prelekcje pod auspicjami Polskiej Rady Resuscytacji "Wytyczne Resuscytacji 2015". Wydarzenie takie ma miejsce raz na pięć lat, kiedy to ogłaszane są zmiany w stosunku do obecnie obowiązujących wytycznych. Zmiany te wprowadza Europejska Rada Resuscytacji. Tym razem w zakresie ratownictwa przedszpitalnego zmian nie było wiele. Potwierdzono słuszność RKO i podkreślono rolę AED jako kluczowego elementu RKO ze szczególnym wskazaniem obiektów sportowych i samolotów jako miejsc, w których powinny pojawić się defibrylatory AED.

więcej...


W 2021 zaufali nam: