Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   Następna

28.11.2016 / NOWOŚCI 2016 !!!

W listopadzie 2016 roku Physio-Control wprowadziło na rynek dwa nowe urządzenia. System wspomagania kompresji klatki piersiowej LUCAS 3 to kolejna udoskonalona wersja urządzenia, którego zalety zna już wiekszość Zespołów Ratownictwa Medycznego. Natomiast nowy defibrylator AED LIFEPAK CR2 to przełomowe rozwiązanie zarówno pod względem terapeutycznym jak i technicznym. Jako jedyny obecnie skraca czas przerw w resuscytacji poniżej 10 sekund !!! Jest to możliwe dzięki unikalnej technologi cprINSIGHT. Jako jedyny także komunikuje się z wybranymi służbami lub osobami za pomocą sieci Wi-Fi i 3G.

więcej...


 

Październik był miesiącem intensywnych szkoleń. Dla naszych Partnerów przeprowadziliśmy szkolenia instruktażowe AED oraz certyfikowane szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wg. wymagań Kodeksu Pracy. W dziewięciu lokalizacjach na terenie całej Polski przeszkoliliśmy 184 osoby. Jeśteśmy przekonani, iż nasze wysiłki przyczynią się do wzrostu umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem RKO z AED.

więcej...


Podczas IV Ogólnopolskiego Kongresu Ratowników Medycznych w Krakowie zaprezentowaliśmy po raz pierwszy najnowszy defibrylator AED marki LIFEPAK CR2 ! To najnowsza generacja defibrylatora AED wykonana przez światowego lidera w tej dziedzinie Physio-Control. LIFEPAK CR2 posiada wszystkie obecnie dostępne rozwiązania techniczne na rynku mające wpływ na skuteczną akcję ratunkową przy użyciu AED. Ale co najważniejsze posiada unikalne rozwiązania, do których można zaliczyć wykonywanie analizy rytmu serca podczas uciskania klatki piersiowej oraz łączność z siecią Wi-Fi, przez którą przekazywane są informacje o stanie urządzenia jego lokalizacji czy fakcie użycia. Pierwsza prezentacja tu:

https://www.youtube.com/watch?v=L6dPLPsZc2Q&index=2&list=PLtioJF_bTsV-qxKDA3qQNLOtZpS3ahunF

więcej...


04.10.2016 / Wrześniowe realizacje

We wrześniu wyposażyliśmy w defibrylatory AED szereg lokalizacji na terenie całej Polski. Dysponując szerokim wachlarzem sprzętu jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom naszych Klientów oczekujących wsparcia przy zabezpieczeniu pojedyńczych  miejsc, obiektów w ramach firmy czy też prz realizacji projektów Publicznego Dostępu do Defibrylacji (PAD - Public Access Defibrillation). Aby taki projekt był skuteczny niezbędne jest umieszczenie AED w miejscu dostępnym dla każdego 24h na dobę. Nie da się tego osiągnąć bez odpowiednich szafek, które mają ogrzewać i zabezpieczać AED, a jednocześnie zapewnić do nich dostęp.

więcej...


X Mistrzostwa Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym przebiegały pod dyktando obrońców tytułu OSP Licheń Stary. Jeżeli dołożymy do tego fakt, że był to już ich szósty ! tytuł mistrzowski, a zawody rogrywane były właśnie w Licheniu Starym, gdzie jak wiadomo gospodarzom pomagają nawet ściany :) ich dominacja nie powinna dziwić. Drużyny z OSP Licheń Stary zdobyły nagrody główne w kategori kobiet i mężczyzn oraz stawały na podium w większości poszczególnych konkurencji. W konkurencji specjalnej "Water Fighters", która była najbardziej widowiskowa, w tym roku zwyciężyli strażacy-ratownicy z OSP Kuligów ! Ufundowany przez DefiMed defibrylator Lifepak CR Plus padł łupem OSP Licheń Stary za zwycięstwo w kategorii "Podejmowanie tonącego z wody do łodzi wiosłowej".

 

https://www.youtube.com/watch?v=4L_ugqj0DOk&list=PLtioJF_bTsV9I3MJijhrXpesvg66pAsS3&index=1

 

https://www.youtube.com/watch?v=ToSEVRNSa0M&list=PLtioJF_bTsV9I3MJijhrXpesvg66pAsS3&index=2

 

 

więcej...


W 2021 zaufali nam: