Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

 

Przedstawiamy wywiad, w którym Piotr Kubiszewski odpowiadając na pytania przybliżył zagadnienie Publicznego Dostępu do Defibrylacji - PAD (Public Access of Defibrillation) oraz defibrylatorów AED:

 

 

http://przyjacielprzypracy.pl/2017/06/27/wywiad-z-piotrem-kubiszewskim-wlascicielem-defimed-aed/

 

więcej...


Od 8 do 10 czerwca w Kielcach odbyły się targi "KIELCE IFRE-EXPO & WORK SAFETY- EXPO". Przez trzy dni odwiedzający mieli okazję, aby zapoznać się z najnowszym sprzętem i rozwiązaniami technicznymi przeznaczonymi przede wszystkim dla Straży Pożarnej. Obecnie ta służba to nie tylko walka z pożarami czy powodzią. Wszyscy strażacy są szkoleni w udzielaniu pomocy, znają zasady Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej i potrafią obsługiwać defibrylatory AED. Dlatego też obok znanego modelu LIFEPAK 1000, rekomendowanego przez Komendę Główna Państwowej Straży Pożarnej do jednostek należących do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, zaprezentowaliśmy model LIFEPAK CR2 z systemem LIFELINKcentral. Ku naszemu zadowoleniu, to najnowsze urządzenie na rynku cieszyło się dużym zainteresowaniem, a co ważniejsze opinie o zastosowanych w nim rozwiązaniach zdobyły uznanie !

 

więcej...


Podczas XVIII edycji Tragów BeHaPe w Katowicach defibrylator LIFEPAK CR2 zdobył wyróżnienie w konkursie na produkt targów !!! Mieliśmy okazję aby przybliżyć to urządzenie szerokiemu gronu odbiorców. Szczególnie zależało nam aby uwypuklić możliwości systemu LIFELINKcentral, który odpowiada za komunikację i zarządzanie siecią defibrylatorów LIFEPAK CR2 rozrzuconych w różnych lokalizacjach/miejscowościach. Dostęp do tego systemu jest standardowym elementem/wyposażeniem przy zakupie każdego egzemplarza LIFEPAK CR2. To rozwiązanie rewolucjonizuje dotychczasowe podejście do sieci defibrylatorów AED szczególnie w przestrzeni publicznej w ramach Publicznego Dostępu do Defibrylacji (PAD).

więcej...


06.01.2017 / Gdynia z AED

Rok 2016 zakończyliśmy dwoma ciekawymi projektami. Pierwszy polegał na wyposażenia wszystkich oddziałów grupy Can-Pack S.A. na terenie Polski w kilkanaście defibrylatorów marki LIFEPAK. Natomiast drugi dotyczył przestrzeni publiczej Gdyni w ramach PAD (Public Access Defibrillation). W defibrylatory LIFEPAK wyposażone zostały placówki urzędów miejskich oraz InfoBox na jednym z głównych skrzyżowań Gdyni. Dodatkowo jedno urządzenie zostało przekazane funkcjonariuszom Straży Miejskiej. Ten defibrylator jako mobilny będzie na wyposażeniu pojazdu patrolowego. Oczywiście zarówno pracownicy jak i wybrana część strażników miejskich zostali przeszkoleni z Resusytacji Krążeniowo Oddechowej z użyciem defibrylatora AED.

więcej...


28.11.2016 / NOWOŚCI 2016 !!!

W listopadzie 2016 roku Physio-Control wprowadziło na rynek dwa nowe urządzenia. System wspomagania kompresji klatki piersiowej LUCAS 3 to kolejna udoskonalona wersja urządzenia, którego zalety zna już wiekszość Zespołów Ratownictwa Medycznego. Natomiast nowy defibrylator AED LIFEPAK CR2 to przełomowe rozwiązanie zarówno pod względem terapeutycznym jak i technicznym. Jako jedyny obecnie skraca czas przerw w resuscytacji poniżej 10 sekund !!! Jest to możliwe dzięki unikalnej technologi cprINSIGHT. Jako jedyny także komunikuje się z wybranymi służbami lub osobami za pomocą sieci Wi-Fi i 3G.

więcej...