Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

W dniu 18 września 2015 roku w miejscowości Książki, odbyła się finalizacja IV etapu projektu "Ludziom na ratunek". W ramach tego projektu nastąpił zakup i doposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednym z elementów tego projektu były defibrylatory AED marki LIFEPAK 1000. Jak wiadomo ten model dedykowany zaawansowanym drużynom ratowniczym jest rekomendowany przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

więcej...


Po wakacyjnej przerwie, wracamy do szkoleń dotyczących dostępu do wczesnej defibrylacji wśród Polaków czyli realizacji naszej Misji. Tym razem wśród pracowników europejskiego lidera w produkcji dętek (choć nie tylko) wielkopolskiej firmy KABAT S.J. Podczas spotkania omówione zostałe zagadnienia Nagłego Zatrzymania Krążenia, 4 minut, Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej i jej algorytmu, defibrylacji, korzyści wynikających z posiadania AED, a także  RKO z udziałem AED

więcej...


Miło nam zakomunikować, iż Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Toruniu, zdecydował wyposażyć swoje jednostki w defibrylatory LIFEPAK 1000 ! Doceniając możliwości terapeutyczne i jakość techniczną tego modelu defibrylatora, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej rekomenduje ten model AED przede wszystkim dla jednostek działąjących w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. LIFEPAKi 1000 wejdą na wyposażenie od 1 września 2015 roku.

więcej...


Trzy dni trwały IX Mistrzostwa Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym nad jeziorem jaroszewskim w Sierakowie. 49 drużyn strażackich konkurowało w siedmiu konkurencjach. Co roku rośnie ilość kobiet, które biora udział w mistrzostwach. W tym roku Panie stanowiły 1/3 z ponad dwustu uczestników tych zawodów. Bezkonkurencyjna okazała się OSP Licheń Stary, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet ! Ufundowana przez DefiMed nagroda w postaci defibrylatora Lifepak CR Plus pojechała do OSP Miłki na Mazurach - zwycięzców konkurencji "Rzuty ratownicze kołem i rzutką ratowniczą". Relacja filmowa na naszym kanale Youtube.

więcej...


Z dumą informujemy, iż DefiMed był fundatorem nagrody głównej defibrylatora Lifepak CR Plus, podczas VIII edycji Mistrzostw Drużyn Ratowniczych "Bezpiecza Firma '15". Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia była Akademia Ratownictwa Medicover. Podczas dwóch dni zmagań, 28 drużyn z całej Polski, wykonało 11 zadań zaimprowizowanych przez pozorantów i ocenianych przez sędziów. W nocy odbyła się ewakuacja budynków i akcja poszukiwawcza. Organizacja stała na świetnym poziomie - zaproszono do pozoracji członków WOPR, oddziału antyterorystycznego, Policji, PSP czy grupy rekonstrukcyjnej. Zwycięzcą została drużyna z poznańskiego Brigdestone Polska. Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom sprawnie przeprowadzonych zawodów ! Relacja filmowa na naszym kanale Youtube.

więcej...