Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   Następna

Miło nam zakomunikować, iż Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Toruniu, zdecydował wyposażyć swoje jednostki w defibrylatory LIFEPAK 1000 ! Doceniając możliwości terapeutyczne i jakość techniczną tego modelu defibrylatora, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej rekomenduje ten model AED przede wszystkim dla jednostek działąjących w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. LIFEPAKi 1000 wejdą na wyposażenie od 1 września 2015 roku.

więcej...


Trzy dni trwały IX Mistrzostwa Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym nad jeziorem jaroszewskim w Sierakowie. 49 drużyn strażackich konkurowało w siedmiu konkurencjach. Co roku rośnie ilość kobiet, które biora udział w mistrzostwach. W tym roku Panie stanowiły 1/3 z ponad dwustu uczestników tych zawodów. Bezkonkurencyjna okazała się OSP Licheń Stary, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet ! Ufundowana przez DefiMed nagroda w postaci defibrylatora Lifepak CR Plus pojechała do OSP Miłki na Mazurach - zwycięzców konkurencji "Rzuty ratownicze kołem i rzutką ratowniczą". Relacja filmowa na naszym kanale Youtube.

więcej...


Z dumą informujemy, iż DefiMed był fundatorem nagrody głównej defibrylatora Lifepak CR Plus, podczas VIII edycji Mistrzostw Drużyn Ratowniczych "Bezpiecza Firma '15". Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia była Akademia Ratownictwa Medicover. Podczas dwóch dni zmagań, 28 drużyn z całej Polski, wykonało 11 zadań zaimprowizowanych przez pozorantów i ocenianych przez sędziów. W nocy odbyła się ewakuacja budynków i akcja poszukiwawcza. Organizacja stała na świetnym poziomie - zaproszono do pozoracji członków WOPR, oddziału antyterorystycznego, Policji, PSP czy grupy rekonstrukcyjnej. Zwycięzcą została drużyna z poznańskiego Brigdestone Polska. Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom sprawnie przeprowadzonych zawodów ! Relacja filmowa na naszym kanale Youtube.

więcej...


1 czerwca u jednego z naszych partnerów doszło do Nagłego Zatrzymania Krążenia. Poszkodowanym był jeden z pracowników. Jednak w kwietniu na wniosek służb BHP dostarczyliśmy do hal produkcyjunych LIFEPAKI CR Plus oraz przeszkoliliśmy odpowiednie służby. Z dumą chcemy poinformować, iż dzięki temu podjęto skuteczną resuscytację krążęniowo-oddechową z użyciem LIFEPAK'a CR Plus. Wstrząs o energii 200 J wyciszył chaotyczne skurcze serca i zostało przywrócone krążenie. LIFEPAK ratuje ludzkie życie ! W załączniku PDF dotępny jest raport z akcji ratunkowej, który został zapisany przez AED.

więcej...


25.05.2015 / Konferencja

22 i 23 maja w Gdyni odbyła się konferencja, której celem było przybliżenie zagadnienia bezpieczeństwa medycznego na arenach sportowych i w przestrzeni publicznej, a także aktywowanie ludzi w myśl przyświecającego nam motta "Każdy może...każdy powinien". Organizatorami tego wydażenia byli gdyński oddział Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej oraz miasto Gdynia. Zadbali oni o uznanych ekspertów, którzy przekazali swoją wiedzę i doświadczenie. DefiMed był podczas tych dwóch dni jednym z wystawców sprzętu do ratownictwa medycznego.

pdf Program konferencji.

więcej...


W 2021 zaufali nam: