Aktualności


1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   Następna

Po dwóch latach prac ustawodawczych Senat Włoch stanowił prawo, dotyczące wyposażenia publicznych miejsc pracy w defibrylatory AED. W każdej publicznej placówce (urzędy, dworce, lotniska, muzea, kina itp), w której pracuje 15 osób musi być defibrylator AED. Ustawa zobowiązuje także szkolenia dzieci w wieku szkolnym z RKO i obsługi AED. Przypomnijmy, że w Italii obowiązuje już prawo nakazujące  wyposażenie wszystkich placówek sportowych w AED. Tym samym Włochy są liderem w pracach legislacyjnych zobowiązujących do umieszczania defibrylatorów AED w przestrzeni publicznej.

więcej...


Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, informujemy że mamy możliwość skonfigurowania modelu LIFEPAK CR2 Wi-Fi z językiem rosyjskim. W wielu regionach Polski, żyje i pracuje społeczność porozumiewająca się językiem rosyjskim. Otrzymywaliśmy wiele zapytań o możliwość komunikatów głosowych płynących w tym języku. Teraz możemy już zaoferować defibrylator AED który komunikuje się w języku polskim i rosyjskim. Wybór języka następuje za pomocą przycisku na panelu urządzenia.

więcej...


Dzięki wspólnej inicjatywie władz gminy oraz druhom, a w szczególności druhnie z Ochotniczej straży Pożarnej mieszkańcy Gminy Deszczno mogą czuć się bezpieczniej. To ważne aby w obecnej pandemicznej sytuacji nie czekać na karetkę pogotowia. Defibrylatory LIFEPAK CR2 trafiły do jednostek OSP z Brzozowca, Deszczna, Krasowca, Osiedla Poznańskiego i Ulimia. Dodatkowo jeden defibrylator dostępny dla wszystkich zawisł na zewnątrz budynku urzędu.

 

https://gorzowianin.com/wiadomosc/17036-gmina-kupila-defibrylatory-aed-piec-urzadzen-przekazala-jednostkom-osp.html

 

więcej...


Nie trzeba było długo czekać aby przekonać się o potrzebie sieci defibrylatorów AED w Bielsku-Białej. W listopadzie 2020 roku uruchomiliśmy sieć 10 urządzeń i po czterech miesiącach udowodniła ona swoją skuteczność ! Policjanci uratowali rowerzystę, który stracił przytomność na błoniach. Dzięki zaangażowaniu policjantów, szybkiej reakcji oraz wykorzystaniu automatycznego defibrylatora LIFEPAK CR2 udało się przywrócić czynności życiowe poszkodowanego.

 

https://bielsko.biala.pl/aktualnosci/45441/udana-reanimacja-rowerzysty-na-bloniach-blyskawiczna-akcja-policji-foto

https://bielskobiala.naszemiasto.pl/policjanci-uratowali-rowerzyste-w-bielsku-bialej-pomogl/ar/c15-8184453

 

więcej...


W grudniu 2020 w ramach Śląskiego Budżetu Obywatelskiego na terenie powiatów zawierciańskiego i jaworznickiego zamontowano 35 defibrylatorów LIFEPAK CR2. Są to urządzenia w pełni automatyczne (nie półautomatyczne jak większość konkurencyjnych marek) czyli bardzo intuicyjne w obsłudze. Ma to duże znaczenie gdyż defibrylatory zostały rozlokowane w placówkach użyteczności publicznej takich jak szkoły, urzędy czy placówki kulturalne gdzie osobą udzielającą pomocy może być ktoś bez przeszkolenia w obsłudze AED.

http://www.zss-zawiercie.pl/aktualnosci/352

https://sp21.jaworzno.edu.pl/art,740,bo-zycie-jest-w-naszych-rekach

https://jaw.pl/2020/12/urzadzenie-ratujace-zycie-pojawilo-sie-na-budynku-teatru-sztuk/

 

więcej...


W 2021 zaufali nam: