Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   Następna

Między 6 a 9 października nad Jeziorem Sulechowskim odbyła się 13 edycja "Warsztatów EVISA". Przedstawiciele 20 firm z Polski wzięli udział w zajęciach poświeconych zagadnieniom BHP w tym pierwszej pomocy. Kursancj mieli możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem medycyny ratunkowej takimi jak defibrylatory AED, asystent RKO - TrueCPR czy tez system kompresji klatki piersiowej LUCAS 2. Jednym z elementów tych warsztatów był "Rajd Evisa". Rajd ten miał za zadanie sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczestników podczas zaaranżowanych przypadków. Jedną ze stacji była stacja pierwszej pomocy, gdzie uczestnicy musieli wykazać się znajomością przeprowadzenia RKO z AED.

więcej...


W dniu 18 września 2015 roku w miejscowości Książki, odbyła się finalizacja IV etapu projektu "Ludziom na ratunek". W ramach tego projektu nastąpił zakup i doposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednym z elementów tego projektu były defibrylatory AED marki LIFEPAK 1000. Jak wiadomo ten model dedykowany zaawansowanym drużynom ratowniczym jest rekomendowany przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

więcej...


Po wakacyjnej przerwie, wracamy do szkoleń dotyczących dostępu do wczesnej defibrylacji wśród Polaków czyli realizacji naszej Misji. Tym razem wśród pracowników europejskiego lidera w produkcji dętek (choć nie tylko) wielkopolskiej firmy KABAT S.J. Podczas spotkania omówione zostałe zagadnienia Nagłego Zatrzymania Krążenia, 4 minut, Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej i jej algorytmu, defibrylacji, korzyści wynikających z posiadania AED, a także  RKO z udziałem AED

więcej...


Miło nam zakomunikować, iż Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Toruniu, zdecydował wyposażyć swoje jednostki w defibrylatory LIFEPAK 1000 ! Doceniając możliwości terapeutyczne i jakość techniczną tego modelu defibrylatora, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej rekomenduje ten model AED przede wszystkim dla jednostek działąjących w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. LIFEPAKi 1000 wejdą na wyposażenie od 1 września 2015 roku.

więcej...


Trzy dni trwały IX Mistrzostwa Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym nad jeziorem jaroszewskim w Sierakowie. 49 drużyn strażackich konkurowało w siedmiu konkurencjach. Co roku rośnie ilość kobiet, które biora udział w mistrzostwach. W tym roku Panie stanowiły 1/3 z ponad dwustu uczestników tych zawodów. Bezkonkurencyjna okazała się OSP Licheń Stary, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet ! Ufundowana przez DefiMed nagroda w postaci defibrylatora Lifepak CR Plus pojechała do OSP Miłki na Mazurach - zwycięzców konkurencji "Rzuty ratownicze kołem i rzutką ratowniczą". Relacja filmowa na naszym kanale Youtube.

więcej...


W 2021 zaufali nam: