Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   Następna

W ramach tygodniowego projektu szkoleniowego na terenie zakładu Schneider Electric w Szczecinku, jeden dzień był poświęcony Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej. W środę 21 października przeprowadziliśmy dla wszystkich pracowników dwóch zmian prelekcję na temat Nagłego Zatrzymania Krążenia, udzielania pomocy oraz korzyści płynących z posiadania AED. Dodatkowo odbyły sie warsztaty dla osób wyznaczonych do udzialania piewrszej pomocy na terenie zakładu. Omówiliśmy i przećwiczyliśmy RKO z AED oraz przeprowadziliśmy instruktaż z LIFEPAK'ami CR Plus, w które wyposażony został Schneider Electric.

więcej...


W październiku zakończyliśmy szkolenia RKO z użyciem defibrylatorów AED w polskich placówkach należących do grupy O-I będącej światowym liderem w produkcji opakowań szklanych. W hutach znajdujących się w Jarosławcu i Poznaniu odbyła się seria szkoleń dla wszystkich pracowników oddziałów. Oczywiście obecnie placówki te są wyposażone w defibrylatory AED marki LIFEPAK 1000, co w połączeniu ze wzrostem świadomości i umiejętności pracowników wpływa na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród osób zatrudnionych w tych zakładach !

więcej...


Między 6 a 9 października nad Jeziorem Sulechowskim odbyła się 13 edycja "Warsztatów EVISA". Przedstawiciele 20 firm z Polski wzięli udział w zajęciach poświeconych zagadnieniom BHP w tym pierwszej pomocy. Kursancj mieli możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem medycyny ratunkowej takimi jak defibrylatory AED, asystent RKO - TrueCPR czy tez system kompresji klatki piersiowej LUCAS 2. Jednym z elementów tych warsztatów był "Rajd Evisa". Rajd ten miał za zadanie sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczestników podczas zaaranżowanych przypadków. Jedną ze stacji była stacja pierwszej pomocy, gdzie uczestnicy musieli wykazać się znajomością przeprowadzenia RKO z AED.

więcej...


W dniu 18 września 2015 roku w miejscowości Książki, odbyła się finalizacja IV etapu projektu "Ludziom na ratunek". W ramach tego projektu nastąpił zakup i doposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednym z elementów tego projektu były defibrylatory AED marki LIFEPAK 1000. Jak wiadomo ten model dedykowany zaawansowanym drużynom ratowniczym jest rekomendowany przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

więcej...


Po wakacyjnej przerwie, wracamy do szkoleń dotyczących dostępu do wczesnej defibrylacji wśród Polaków czyli realizacji naszej Misji. Tym razem wśród pracowników europejskiego lidera w produkcji dętek (choć nie tylko) wielkopolskiej firmy KABAT S.J. Podczas spotkania omówione zostałe zagadnienia Nagłego Zatrzymania Krążenia, 4 minut, Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej i jej algorytmu, defibrylacji, korzyści wynikających z posiadania AED, a także  RKO z udziałem AED

więcej...


W 2021 zaufali nam: