Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

Bardzo proszę ! Relacja i film instruktażowy z montażu Lifepaka CR Plus w przestrzeni publicznej ! Brawo za wytrwałość dla członków Stowarzyszenia Nasze Żelistrzewo.

http://24kaszuby.pl/kolejny-defibrylator-w-gminie/

https://www.youtube.com/watch?v=BE0rbKWirmw

więcej...


Program Powszechnego Dostępu do Defibrylacji ma kluczowe znaczenie w zabezpieczeniu publicznej przestrzeni przed zagrożeniem jakie niesie Nagłe Zatrzymanie Krążenia. Chcemy pochwalić i podziękować władzom Gminy Legnica, iż wychodząc na przeciw takim potrzebom systematycznie wdrażają ten program na terenie swoich obiektów. W końcowych dniach października zrealizowaliśmy kolejny element tego Programu. Oprócz instalacji kolejnych urządzeń ponad 300 pracowników Urzędu Miasta i Gminy zostało praktycznie przeszkolonych z algorytmu Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej z udziałem AED. Wiemy także, iż dzięki zaangażowaniu pracowniczek Urzędu Gminy nie powiedziano tam ostatniego słowa w zakresie Programu Powszechnego Dostępu do Defibrylacji !

http://www.portal.legnica.eu/aktualnosc-7810-dla_bezpieczenstwa_klientow_urzedu.html

więcej...


W ramach tygodniowego projektu szkoleniowego na terenie zakładu Schneider Electric w Szczecinku, jeden dzień był poświęcony Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej. W środę 21 października przeprowadziliśmy dla wszystkich pracowników dwóch zmian prelekcję na temat Nagłego Zatrzymania Krążenia, udzielania pomocy oraz korzyści płynących z posiadania AED. Dodatkowo odbyły sie warsztaty dla osób wyznaczonych do udzialania piewrszej pomocy na terenie zakładu. Omówiliśmy i przećwiczyliśmy RKO z AED oraz przeprowadziliśmy instruktaż z LIFEPAK'ami CR Plus, w które wyposażony został Schneider Electric.

więcej...


W październiku zakończyliśmy szkolenia RKO z użyciem defibrylatorów AED w polskich placówkach należących do grupy O-I będącej światowym liderem w produkcji opakowań szklanych. W hutach znajdujących się w Jarosławcu i Poznaniu odbyła się seria szkoleń dla wszystkich pracowników oddziałów. Oczywiście obecnie placówki te są wyposażone w defibrylatory AED marki LIFEPAK 1000, co w połączeniu ze wzrostem świadomości i umiejętności pracowników wpływa na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród osób zatrudnionych w tych zakładach !

więcej...


Między 6 a 9 października nad Jeziorem Sulechowskim odbyła się 13 edycja "Warsztatów EVISA". Przedstawiciele 20 firm z Polski wzięli udział w zajęciach poświeconych zagadnieniom BHP w tym pierwszej pomocy. Kursancj mieli możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem medycyny ratunkowej takimi jak defibrylatory AED, asystent RKO - TrueCPR czy tez system kompresji klatki piersiowej LUCAS 2. Jednym z elementów tych warsztatów był "Rajd Evisa". Rajd ten miał za zadanie sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczestników podczas zaaranżowanych przypadków. Jedną ze stacji była stacja pierwszej pomocy, gdzie uczestnicy musieli wykazać się znajomością przeprowadzenia RKO z AED.

więcej...


W 2023 zaufali nam: