Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   Następna

Tym razem Piotr Kubiszewski odniósł się do zagadnienia defibrylacji w firmach i zakładach pracy. Odpowiadał na pytania, które zadał mu "PortalBHP.pl" dotyczące zasadności umieszczania defibrylatorów AED. Prawie wszyscy Polacy, większość swojego czasu spędzają w pracy. Czy powinniśmy się tam czuć bezpieczni ?

https://www.portalbhp.pl/aktualnosci/defibrylator-aed-w-miejscu-pracy-7920.html

 

więcej...


We wrześniu zrealizowaliśmy kilka projektów związanych z wyposażeniem w defibrylatory AED marki LIFEPAK placówek o różnym przeznaczeniu. Jako przykład zakładów przemysłowych niech posłuży Grupa Forte. W dbałości o swoich pracowników umieszczono kilkanaście defibrylatorów we wszystkich fabrykach i przeszkolono ponad 130 pracowników:
https://ddb24.pl/artykul/forte-dba-o-serca-pracownikow/272529
Publiczny dostęp do defibrylacji niech reprezentuje Ciechocinek. Władze tego miasta umieściły defibrylatory w wersji pełnego automatu (w odróżnieniu do półautomatów wersja przeznaczona właśnie do przestrzeni publicznej) w placówkach i na zewnątrz budynków użyteczności publicznej:
http://www.forumfarmaceutyczne.org/2017/11/09/defibrylatory-aed-bliskie-sercu-w-ciechocinku/
Trzecia kategoria to "parki biznesowe" gdzie zarządcy czują się odpowiedzialni za osoby przebywające na ich terenie. Warszawski i wrocławski oddział Business Garden są tego przykładem:
http://www.outsourcingportal.eu/pl/business-garden-w-warszawie-i-wroclawiu-wyposazone-w-ratujace-zycie-defibrylatory-aed
Po za umieszczeniem defibrylatorów przeszkolono także pracowników i najemców tych placówek.

 

więcej...


29 lipca na terenie warszawskiego Business Garden przy Żwirki i Wigury, odbyło się szkolenie dla pracowników i najemców tego kompleksu. Zakres obejmował Resuscytację Krążeniowo Oddechową z użyciem AED. Instruktorzy - Ada i Michał praktycznie przeszkolili wszystkich chętnych. Szkolenie zorganizowaliśmy w ramach wyposażenia Business Garden w defibrylatory LIFEPAK CR2.

 

 

więcej...


 

Przedstawiamy wywiad, w którym Piotr Kubiszewski odpowiadając na pytania przybliżył zagadnienie Publicznego Dostępu do Defibrylacji - PAD (Public Access of Defibrillation) oraz defibrylatorów AED:

 

 

http://przyjacielprzypracy.pl/2017/06/27/wywiad-z-piotrem-kubiszewskim-wlascicielem-defimed-aed/

 

więcej...


Od 8 do 10 czerwca w Kielcach odbyły się targi "KIELCE IFRE-EXPO & WORK SAFETY- EXPO". Przez trzy dni odwiedzający mieli okazję, aby zapoznać się z najnowszym sprzętem i rozwiązaniami technicznymi przeznaczonymi przede wszystkim dla Straży Pożarnej. Obecnie ta służba to nie tylko walka z pożarami czy powodzią. Wszyscy strażacy są szkoleni w udzielaniu pomocy, znają zasady Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej i potrafią obsługiwać defibrylatory AED. Dlatego też obok znanego modelu LIFEPAK 1000, rekomendowanego przez Komendę Główna Państwowej Straży Pożarnej do jednostek należących do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, zaprezentowaliśmy model LIFEPAK CR2 z systemem LIFELINKcentral. Ku naszemu zadowoleniu, to najnowsze urządzenie na rynku cieszyło się dużym zainteresowaniem, a co ważniejsze opinie o zastosowanych w nim rozwiązaniach zdobyły uznanie !

 

więcej...


W 2021 zaufali nam: