Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

Po 21 latach zakończył się cykl życia produktu defibrylatora LIFEPAK® 500. Od 31 stycznia 2018 r. Physio-Control zaprzestał usług kontrolnych i naprawczych dla wszystkich urządzeń LIFEPAK 500 (zarówno jednofazowych, jak i dwufazowych). Physio-Control zaleca wymianę urządzeń, które mają więcej niż osiem lat. Proaktywna wymiana starszych urządzeń może pomóc w zapewnieniu gotowości urządzenia do użycia w sytuacjach awaryjnych. DefiMed AED jako autoryzowany Partner producenta w Polsce odpowie na ewentualne pytania klientów, którzy posiadają na wyposażeniu ten model defibrylatora. Pod linkami list producenta.

więcej...


Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. stawia na bezpieczeństwo swoich pasażerów. W tym celu podjęto decyzję o zamontowaniu defibrylatorów AED z tramwajach.

 

http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/34491-bezpieczniej-w-gdanskich-tramwajach-dzieki-defibrylatorom-aed.html

 

więcej...


Tym razem Piotr Kubiszewski odniósł się do zagadnienia defibrylacji w firmach i zakładach pracy. Odpowiadał na pytania, które zadał mu "PortalBHP.pl" dotyczące zasadności umieszczania defibrylatorów AED. Prawie wszyscy Polacy, większość swojego czasu spędzają w pracy. Czy powinniśmy się tam czuć bezpieczni ?

https://www.portalbhp.pl/aktualnosci/defibrylator-aed-w-miejscu-pracy-7920.html

 

więcej...


We wrześniu zrealizowaliśmy kilka projektów związanych z wyposażeniem w defibrylatory AED marki LIFEPAK placówek o różnym przeznaczeniu. Jako przykład zakładów przemysłowych niech posłuży Grupa Forte. W dbałości o swoich pracowników umieszczono kilkanaście defibrylatorów we wszystkich fabrykach i przeszkolono ponad 130 pracowników:
https://ddb24.pl/artykul/forte-dba-o-serca-pracownikow/272529
Publiczny dostęp do defibrylacji niech reprezentuje Ciechocinek. Władze tego miasta umieściły defibrylatory w wersji pełnego automatu (w odróżnieniu do półautomatów wersja przeznaczona właśnie do przestrzeni publicznej) w placówkach i na zewnątrz budynków użyteczności publicznej:
http://www.forumfarmaceutyczne.org/2017/11/09/defibrylatory-aed-bliskie-sercu-w-ciechocinku/
Trzecia kategoria to "parki biznesowe" gdzie zarządcy czują się odpowiedzialni za osoby przebywające na ich terenie. Warszawski i wrocławski oddział Business Garden są tego przykładem:
http://www.outsourcingportal.eu/pl/business-garden-w-warszawie-i-wroclawiu-wyposazone-w-ratujace-zycie-defibrylatory-aed
Po za umieszczeniem defibrylatorów przeszkolono także pracowników i najemców tych placówek.

 

więcej...


29 lipca na terenie warszawskiego Business Garden przy Żwirki i Wigury, odbyło się szkolenie dla pracowników i najemców tego kompleksu. Zakres obejmował Resuscytację Krążeniowo Oddechową z użyciem AED. Instruktorzy - Ada i Michał praktycznie przeszkolili wszystkich chętnych. Szkolenie zorganizowaliśmy w ramach wyposażenia Business Garden w defibrylatory LIFEPAK CR2.

 

 

więcej...


W 2022 zaufali nam: