Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   Następna

Koniec roku 2015 i początek 2016 to wzmożona atywność związana ze szkoleniami instruktażowymi AED na terenie całej Polski. W kilku firmach przeszkoliliśmy ponad 500 osób ! Oznacza to, że kolejne osoby zapoznały się, lub przypomniały sobie co to jest i jakie elementy zawiera algorytm Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej, a także czym jest, do czego służy i jak posługiwać się defibrylatorem AED. Oczywiście nie było by to możliwe, gdyby nie wzrastająca wśród pracodawców świadomość jakie zagrożenie stanowi Nagłe Zatrzymanie Krążenia .

więcej...


Od rana aż do późnych godzin popołudniowych, w krakowskim Auditorium Maximum na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego odbywały się wykłady i prelekcje pod auspicjami Polskiej Rady Resuscytacji "Wytyczne Resuscytacji 2015". Wydarzenie takie ma miejsce raz na pięć lat, kiedy to ogłaszane są zmiany w stosunku do obecnie obowiązujących wytycznych. Zmiany te wprowadza Europejska Rada Resuscytacji. Tym razem w zakresie ratownictwa przedszpitalnego zmian nie było wiele. Potwierdzono słuszność RKO i podkreślono rolę AED jako kluczowego elementu RKO ze szczególnym wskazaniem obiektów sportowych i samolotów jako miejsc, w których powinny pojawić się defibrylatory AED.

więcej...


To niewątpliwie dobra wiadomość dla wszystkich ! Wspólnie z Carrefour Polska podjęliśmy inicjatywę zabezpieczenia przestrzeni publicznej przed Nagłym Zatrzymaniem Krążenia w obiektach handlowych należących do tej znanej sieci. Pierwszy LIFEPAK CR Plus pojawił się w Galerii Grudziądzkiej, a kolejny w Galerii Śląskiej w Rybniku. Oczywiście AED znajdują się w oznakowanych szafkach z alarmem w miejscach bardzo dobrze widocznych i dostępnych dla wszystkich osób znajdujących się na terenie placówek. Jak zawsze nieodłącznym elementem takiej współpracy jest przeszkolenie pracowników z zakresu Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej z użyciem AED.

więcej...


Bardzo proszę ! Relacja i film instruktażowy z montażu Lifepaka CR Plus w przestrzeni publicznej ! Brawo za wytrwałość dla członków Stowarzyszenia Nasze Żelistrzewo.

http://24kaszuby.pl/kolejny-defibrylator-w-gminie/

https://www.youtube.com/watch?v=BE0rbKWirmw

więcej...


Program Powszechnego Dostępu do Defibrylacji ma kluczowe znaczenie w zabezpieczeniu publicznej przestrzeni przed zagrożeniem jakie niesie Nagłe Zatrzymanie Krążenia. Chcemy pochwalić i podziękować władzom Gminy Legnica, iż wychodząc na przeciw takim potrzebom systematycznie wdrażają ten program na terenie swoich obiektów. W końcowych dniach października zrealizowaliśmy kolejny element tego Programu. Oprócz instalacji kolejnych urządzeń ponad 300 pracowników Urzędu Miasta i Gminy zostało praktycznie przeszkolonych z algorytmu Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej z udziałem AED. Wiemy także, iż dzięki zaangażowaniu pracowniczek Urzędu Gminy nie powiedziano tam ostatniego słowa w zakresie Programu Powszechnego Dostępu do Defibrylacji !

http://www.portal.legnica.eu/aktualnosc-7810-dla_bezpieczenstwa_klientow_urzedu.html

więcej...


W 2021 zaufali nam: