Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   Następna

Współparca DefiMed'u z Galeriami Handlowymi należącymi do sieci Carrefour Polska nabiera rozmachu. Nic więc dziwnego, że jej efekty zaczynają być "widoczne" wśród zainteresowanych publicznym dostępem do wczesnej defibrylacji. Dowodem na to są dwa poniższe linki z prasy lokalnej oraz portalu branżowego:

http://wiadomosci.olsztyn.pl/centrum-handlowe-carrefour-w-olsztynie-bedzie-mialo-defibrylator/

http://www.dlahandlu.pl/wiadomosci/,49690.html

więcej...


17.02.2016 / Szafki AED

Od dziś dysponujemy pełną gamą rozwiązań przeznaczonych do umieszczania i zabezpieczenia AED. Oferujemy szafki AED rozpoczynająć do małych powierzchni biurowych, aż po duże hale przemysłowe. Jesteśmy w stanie spełnić wszystkie wymagania jakie stawiają przed nami warunki zewnętrzne (kurz, woda, mróz, promienie słoneczne), a także próby nieuzasadnionego użycia czy wandalizmu. Oprócz ochrony AED, szafki przez swój wygląd muszą bardzo dobrze informować o miejscu umieszczenia defibrylatora, a także komunikować o zdarzeniu i potrzebie niesienia pomocy po przez alarm dźwiękowy.

więcej...


Koniec roku 2015 i początek 2016 to wzmożona atywność związana ze szkoleniami instruktażowymi AED na terenie całej Polski. W kilku firmach przeszkoliliśmy ponad 500 osób ! Oznacza to, że kolejne osoby zapoznały się, lub przypomniały sobie co to jest i jakie elementy zawiera algorytm Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej, a także czym jest, do czego służy i jak posługiwać się defibrylatorem AED. Oczywiście nie było by to możliwe, gdyby nie wzrastająca wśród pracodawców świadomość jakie zagrożenie stanowi Nagłe Zatrzymanie Krążenia .

więcej...


Od rana aż do późnych godzin popołudniowych, w krakowskim Auditorium Maximum na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego odbywały się wykłady i prelekcje pod auspicjami Polskiej Rady Resuscytacji "Wytyczne Resuscytacji 2015". Wydarzenie takie ma miejsce raz na pięć lat, kiedy to ogłaszane są zmiany w stosunku do obecnie obowiązujących wytycznych. Zmiany te wprowadza Europejska Rada Resuscytacji. Tym razem w zakresie ratownictwa przedszpitalnego zmian nie było wiele. Potwierdzono słuszność RKO i podkreślono rolę AED jako kluczowego elementu RKO ze szczególnym wskazaniem obiektów sportowych i samolotów jako miejsc, w których powinny pojawić się defibrylatory AED.

więcej...


To niewątpliwie dobra wiadomość dla wszystkich ! Wspólnie z Carrefour Polska podjęliśmy inicjatywę zabezpieczenia przestrzeni publicznej przed Nagłym Zatrzymaniem Krążenia w obiektach handlowych należących do tej znanej sieci. Pierwszy LIFEPAK CR Plus pojawił się w Galerii Grudziądzkiej, a kolejny w Galerii Śląskiej w Rybniku. Oczywiście AED znajdują się w oznakowanych szafkach z alarmem w miejscach bardzo dobrze widocznych i dostępnych dla wszystkich osób znajdujących się na terenie placówek. Jak zawsze nieodłącznym elementem takiej współpracy jest przeszkolenie pracowników z zakresu Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej z użyciem AED.

więcej...