Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   Następna

04.10.2016 / Wrześniowe realizacje

We wrześniu wyposażyliśmy w defibrylatory AED szereg lokalizacji na terenie całej Polski. Dysponując szerokim wachlarzem sprzętu jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom naszych Klientów oczekujących wsparcia przy zabezpieczeniu pojedyńczych  miejsc, obiektów w ramach firmy czy też prz realizacji projektów Publicznego Dostępu do Defibrylacji (PAD - Public Access Defibrillation). Aby taki projekt był skuteczny niezbędne jest umieszczenie AED w miejscu dostępnym dla każdego 24h na dobę. Nie da się tego osiągnąć bez odpowiednich szafek, które mają ogrzewać i zabezpieczać AED, a jednocześnie zapewnić do nich dostęp.

więcej...


X Mistrzostwa Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym przebiegały pod dyktando obrońców tytułu OSP Licheń Stary. Jeżeli dołożymy do tego fakt, że był to już ich szósty ! tytuł mistrzowski, a zawody rogrywane były właśnie w Licheniu Starym, gdzie jak wiadomo gospodarzom pomagają nawet ściany :) ich dominacja nie powinna dziwić. Drużyny z OSP Licheń Stary zdobyły nagrody główne w kategori kobiet i mężczyzn oraz stawały na podium w większości poszczególnych konkurencji. W konkurencji specjalnej "Water Fighters", która była najbardziej widowiskowa, w tym roku zwyciężyli strażacy-ratownicy z OSP Kuligów ! Ufundowany przez DefiMed defibrylator Lifepak CR Plus padł łupem OSP Licheń Stary za zwycięstwo w kategorii "Podejmowanie tonącego z wody do łodzi wiosłowej".

 

https://www.youtube.com/watch?v=4L_ugqj0DOk&list=PLtioJF_bTsV9I3MJijhrXpesvg66pAsS3&index=1

 

https://www.youtube.com/watch?v=ToSEVRNSa0M&list=PLtioJF_bTsV9I3MJijhrXpesvg66pAsS3&index=2

 

 

więcej...


Zapraszamy 16-18 września 2016 r. do Lichenia Starego w województwie wielkopolskim!

Już za tydzień rozpocznie się jubileuszowa edycja  Mistrzostw Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym w Licheniu Starym nad malowniczym jeziorem Licheńskim.
My też tam będziemy! Serdecznie zapraszamy wszystkich, który chcieliby obserwować i przeżywać z nami zmagania strażaków-ratowników OSP na wodzie i na lądzie. o laur najlepszej załogi w Polsce.
Która załoga w tym roku okaże się najlepsza? Czy OSP Licheń Stary I, gospodarze tegorocznych Mistrzostw, utrzyma tytuł zwycięzcy i powiększy kolekcję medali? Która z załóg kobiecych stanie na najwyższym podium?
Mistrzostwa to dla strażaków-ratowników OSP forma twardego treningu i możliwość sprawdzenia się w sportowej rywalizacji w 7 konkurencjach podstawowych oraz specjalnej - Water Fighters. Natomiast dla kibiców i fanów załóg – emocje i zabawa, niecodzienny sposób spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

więcej...


PAD - Public Access Defibrillation to program powszecjnego dostępu do wczesnej defibrylacji w miejscach publicznych. Jego idea polega na tym, iż AED jest dostępny dla wszystkich osób, które chcą i powinny udzielić pomocy poszkodowanym. Jednak aby tak się stało potrzebne są defibrylatory w przestrzeni publicznej. W czerwcu LIFEPAKi CR Plus pojawiły się w sieci salonów samochodowych, galerii handlowej, markecie handlowym i biurowcu.

więcej...


W tym roku, rekordowa ilość 35 drużyn ratowniczych, wzięła udział w zawodach, które odbyły się w Pasymiu nad jeziorem Kalwa. Podczas wykonywania 12 zadań, w tym 2 nocnych uczestnicy prezentowali i przyswajali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Zadania symulowały zagrożenia związane z terroryzmem, który stawia przed nami co raz większe wyzwania, od naszej zimnej krwi i opanowania może zależeć ludzkie życie. Podczas tegorocznej edycji, współtworzyliśmy jedną z konkurencji, polegającą na sprawdzeniu jakości ucisków klatki piersiowej, w trakcie RKO prowadzonego w trudnych warunkach. Ufundowana przez DefiMed nagroda główna w postaci urządzenia do wspomagania klatki piersiowej TrueCPR trafiła w ręce zwycięskiej drużyny pracowników firmy Unilever. Gratulujemy !

więcej...


W 2021 zaufali nam: