Aktualności


Poprzednia  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16   Następna

W pierwszym kwartale 2019 roku zakończyliśmy projekt obejmujący zaprojektowanie i wyprodukowanie stojaka dla defibrylatorów AED. Stojak pozwala na umieszczenie AED w dowolnym miejscu wewnątrz lub na zewnątrz budynków. Za pomocą kapsuły Rotaid defibrylator jest zabezpieczony przed warunkami zewnętrznymi. Za pośrednictwem stojaka, defibrylator AED można teraz zamontować w każdym miejscu w zależności od potrzeb, a nie wg. możliwości zewnętrznych. Wyposażony w tablicę z piktogramem AED i instrukcją postępowania w przypadku wystąpienia NZK doskonale wpisuje się w program Publicznego Dostępu do Defibrylacji.

więcej...


Z przyjemnością informujemy, że przygotowaliśmy stronę poświęconą w całości defibrylatorowi LIFEPAK CR2. Główne przewagi tego modelu, na czym polega powiadamianie i jak działa program LIFELINKcentral dostępny po zakupie AED; wszystkie dokumenty opisujące urządzenie; porównania z innymi AED czy też filmy instruktażowe - to wszystko znajdziecie TU:        https://www.lifepakcr2.pl/

 

więcej...


Od 2017 roku w gdańskich tramwajach pojawiły się defibrylatory LIFEPKA CR2. Dlaczego defibrylatory pojawiają się w środkach komunikacji publicznej i jaka jest rola DefiMed'u przeczytacie tu:

 

https://www.gdansk.pl/wiadomosci/szkolenia-dla-potencjalnych-superbohaterow-kierowcy-i-motorniczy-ucza-sie-obslugi-defibrylatorow,a,126914

 

więcej...


Wielu zainteresowanych tematyką defibrylacji zastanawia się czy istnieją różnice między defibrylatorami AED i na czym one polegają. Dlaczego defibrylatory LIFEPAK są skuteczniejsze od innych ? Czy wielkość energii wstrząsu terapeutycznego podawanego przez AED ma znaczenie ? Czy lepiej stosować baterie specjalistyczne dedykowane danemu modelowi czy też popularne baterie "z kiosku" ? Na te i wszystkie inne pytania odpowiadaliśmy podczas dwudniowych warsztatów szkoleniowych w Strykowie. Prezentacje, dyskusja, wymiana doświadczeń, ćwiczenia - to były intensywne dwa dni.

więcej...


XII Mistrzostwa Polski OSP w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym odbyły się ponownie w Licheniu Starym. Nad brzegiem jeziora i na wodzie przez trzy dni odbywały się konkurencje pokazujące umiejętności strażaków ochotników w ratownictwie wodnym. Drużyny z całej Polski rywalizowały w poszczególnych konkurencjach jak i w klasyfikacji generalnej. DefiMed tradycyjnie ufundował nagrodę w postaci defibrylatora AED LIFEPAK CR Plus. Nagroda powędrowała do III drużyny w kategorii generalnej - OSP Licheń. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawziętej rywalizacji z organizatorom jak zwykle sprawnego przeprowadzenia zawodów.

więcej...


W 2021 zaufali nam: